Rugpjūčio 25 d. Kinijos Premjeras Li Keqiang vadovavo Vyriausybės susitikimui dėl gamybos modernizavimo ir ekonomikos restruktūrizavimo Pekine. Susitikimo metu dalyvavo daugiau nei 60 pirmaujančių Kinijos gamintojų vyriausybių pareigūnai iš susijusių ministerijų ir komisijų bei vyriausybių pareigūnų, pirmininko pavaduotoja Ma Kai, valstybės tarybos generalinio sekretoriaus Yang Jing valstybės sekretorius.
"Premier Li" pasiūlė penki patarimai, kaip keisti ir atnaujinti Kinijos gamybą. Šie pasiūlymai apima įmonių tarptautinio konkurencingumo didinimą; remti technines naujoves ir protingą gamybą; sustiprinti valdymą iš pramonės asociacijų ir valdyti pramonės konkurencijos tvarką; kurti tvarią gamybos darbo jėgą, įskaitant globalių įžvalgų bendrovių vadovus, pasaulinės klasės MTTP komandas ir amatininkus; ir vidutiniškai mažėjančios gamybos sąnaudos, tokios kaip mokesčiai, logistika ir finansavimo išlaidos ir kt.
"Gamyba yra ekonomikos vystymosi pagrindas", - sakė Li. "Kinijos ekonomikos pertvarkymas ir naujoji industrializacija priklauso nuo stipraus gamybos sektoriaus".
"Vis dėlto Kinijos gamintojai vis dar yra tarptautinio darbo pasidalijimo viduryje ir pabaigoje, jie yra dideli, bet ne visada stiprūs", - sakė Li.
Pasak Li, sakoma, kad Lietuva turėtų skubiai išplėsti savo "Made in China 2025" strategiją, kad gamyba būtų iš naujo pritaikyta naujoms priemonėms, siekiant pašalinti pasenusius pajėgumus ir technologijas bei paspartinti ekonominių variklių judėjimą.
Premjeras paragino namų ūkio įmones pagerinti jų produktų įvairovę, kokybę ir prekės ženklą bei aktyviai laikytis tarptautinių standartų. "Braving" pasaulinė konkurencija "paskatins naujoves ir pagrindinių technologijų laimėjimus", - teigė Li.
Pasak "Li", gamintojai turėtų skatinti naujus savo produktų aukščiausios kokybės ir tinkamumo pranašumus ir atsverti priklausomybę nuo pigių kainų, o tai padės daugiau vietinių prekinių ženklų tapti gerai žinoma visame pasaulyje.
Išryškinant naujoves valdymo sistemose, Li paprašė įmonių panaudoti internetą ir dideles duomenų technologijas, kad pertvarkytų savo mokslinių tyrimų ir plėtros, gamybos ir verslo modelius.
"Individuali gamyba turėtų būti skatinama, kad atitiktų įvairią rinkos paklausą", - teigė Li.